Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítáme všechny návštěvníky těchto stránek !!!!!

 
 

Historie SDH košatka

Sbor dobrovolných hasičů v Košatce byl založen 29. 1. 1922. K členství se přihlásilo 46 členů činných a 36 přispívajících - tj. celkem 82.

Výbor byl zvolen takto:
Starosta:
Chvostek Rudolf - rolník
Náčelník:
Sýkora Miloš - chalupník
Šlejtr Bohumil - pekař
Jednatel:
Kudělka Josef - učitel
Zbrojíř:
Korpas Adolf - kovář
Trubač:
Stuchlý Karel, Tomášek František, Rypel František, Nováček

27. 5. 1923 byla otevřena hasičská zbrojnice.

V září 1938 byla Košatka začleněna do Sudet. Sbor cvičil pod vedením německého četníka. Po dobu okupace sborová činnost ustala. Jak píše kronikář - "konáno s odporem pouze to, co bylo německými úřady nařizováno". 2. 5. 1945 byla obec osvobozena a sbor pokračoval ve své činnosti.

V roce 1954 vybojovaly ženy SDH Košatka nad Odrou v Praze titul "Mistr republiky" v požárním sportu, 1. srpna 1965 byla slavnostně otevřena do dnešní podoby přestavěná hasičská zbrojnice, 27. května 1999 byla dokončena vnitřní úprava a oprava budovy, silně poškozené povodněmi z roku 1997.

V roce 2002 oslavil sbor 80 let trvání. Při této příležitosti jsme pozvali a navázali družbu s hasiči z Ustroně-Lipovce z Polska. V roce 2004 jsme jim návštěvu oplatili při oslavě 75 let od svého založení. Polští hosté se zúčastnili také slavného dne našeho sboru - předání nového hasičského auta, pořízeného z prostředků Obecního úřadu ve Staré Vsi n. O. Této akce se zúčastnil i primátor města Ustroně.

K naší činnosti patří protipožární prevence a hašení požárů, záchrana a pomoc při povodních, organizování kulturních a sportovních akcí. Významná je výchova mladé generace v hasičském kolektivu.

Současný sbor má 51 členů z toho 4 ženy.